Hans Hotter (1909-2003)Duitse bas-baritonDe Duitse bas-bariton Hans Hotter overleed op 6 december 2003 op 94-jarige leeftijd. Hans Hotter studeerde bij Roemer en debuteerde in 1930 in Troppau.Gewaardeerd WagnervertolkerHans Hotter zong in alle grote muziekcentra. In 1938 zong Hans Hotter de eerste opvoering van "Friedenstag" van Richard Strauss. Hans Hotter was na de Tweede Wereldoorlog een gewaardeerd Wagnervertolker en werd jarenlang als de beste Wotan-vertolker in "Der Ring des Nibelungen" gezien.BayreuthVan 1952 tot 1966 zong Hotter in Bayreuth hoofdrollen in Wagner-opera's. Hans Hotter nam in 1972 afscheid van het concertpodium.Ruud van Capelleveen, januari 2004
Lees verder: meer informatie Hoofdpagina Klassieke Muziek Henk Badings Franz Josef Haydn George Friedrich Händel Edvard Hagerup Grieg Marilyn Horne |
Leestip
Een informatieve nieuwsbrief vol tips en wetenswaardigheden over Nederlandse Geschiedenis, royalty en ontwikkelingen die het leven in ons land veranderden.
Digitale Boeken
|
|
© 1998 - 2010 AbsoluteFacts.nl is een uitgave van Absolute Figures
|


Op de derde cd-rom in de reeks van Cultuur Archief zijn 400 artikelen bijeengebracht over kunst en cultuur.
Met deze cd-rom kunt u vele uren genieten van de rijkdom van onze vaderlandse geschiedenis en in het bijzonder van de prachtige kastelen en huizen die Nederland rijk is.