DSB faillissement en schuldvraag
Dirk Scheringa

Personeel
In de kranten staat het ontslagen personeel van de DSB Bank uit Wognum steeds in het rijtje met slachtoffers. Toch zal de koper van een koopsom, die onlangs vernam dat de bank hiervan meer dan de helft als provisie afroomde, de medewerker die hem zo gek wist te krijgen niet als slachtoffer zien. Ook mensen met een achtergestelde lening - zij verloren alles - zullen geen medelijden hebben met het bankpersoneel. Het is voor de ontslagen medewerkers van de DSB Bank te hopen, dat zij bij latere sollicitaties geen last ondervinden van de banksmet. Welke bank wil een bankmedewerker hebben die onwetende mensen een te hoog krediet aanpraat?Mogelijk kan het personeel aan de bak bij ABN AMRO, want de formule van DSB wordt volgens Dirk Scheringa door elke Nederlandse bank in praktijk gebracht. Mogelijk kan Wouter Bos ze aan een plekje helpen bij ABN AMRO. De polissen van deze bank zijn bijna net zo schadelijk voor de consument. Volgens het televisieprogramma Kassa staan de koopsomproducten van ABN AMRO nu op de eerste plaats. Gerrit Zalm heeft veel geleerd bij Dirk Scheringa.
Faillissement
In de laatste week kreeg Dirk Scheringa uitstel na uitstel van de rechter. Nadat eerder de Nederlandse banken niet wilden helpen, sprak DSB in het laatste weekend met de Amerikaanse financier Lone Star. Het kwam niet tot een overname. Ook Plan B, waarbij de vorderingen van de achtergestelde depositohouders zouden worden omgezet in aandelen, leed schipbreuk. Financiën wilde hiervoor geen aanvullende staatssteun beschikbaar stellen.Nadat het faillissement van DSB bekend werd, maakte Dirk Scheringa tijdens de persconferentie een aangeslagen indruk. Hij legde de schuld voor de ondergang van zijn bank bij de minister, de Nederlandse Bank en de twee bewindvoerders, die door de rechtbank werden benoemd tot curatoren. U en ik weten beter.
De kredietballon van DSB plofte toen het bankgeheim van Wognum publiekelijk bekend raakte en Pieter Lakeman met een speld in de richting van het luchtkasteel wees. Natuurlijk kon Wouter Bos de bank niet meer helpen. Een keer sorry zeggen is geen boetedoening. Barbertje Scheringa moest hangen!
PS
Wie leest weet meer en begrijpt beter. In onze gewaardeerde nieuwsbrief staan veel tips en wetenswaardigheden over geschiedenis en cultuur waar u echt iets aan heeft. Lees Door de Nederlandse Geschiedenis en Leven in de delta als u meer wilt weten over de geschiedenis van Nederland.Ontvang elke werkdag gratis geschiedenis per e-mail
Lees verder: meer informatie over Economie
EconomieOverzicht Economie 2009
Ethiek
Leestip
Een informatieve gratis nieuwsbrief over geschiedenis. Interessante verhalen over Historische Plaatsen, Kastelen, Kunst, Royalty, WO2 en Wetenschap.
Al twintig jaar een begrip in Nederland bij liefhebbers van geschiedenis.
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
Geschiedenis Nederland

Leven in de delta
Nederlandse Kastelen

Nederlandse kastelen
Betrouwbare informatie kost veel tijd en geld, maar dankzij onze populaire producten heeft u op onze website toch gratis toegang.