Prins Laurent en de marine & Koninginnedag 2007
Dossier Royalty
VorigeVolgende
Prins Laurent en de marine
De Belgische prins Laurent is in opspraak gekomen, doordat hij zou hebben meegeprofiteerd van fraude bij de marine. De kwestie kreeg zoveel aandacht in de Belgische pers, dat zijn vader prins Albert tijdens zijn kersttoespraak over misbruik van gemeenschapsgelden zei, dat niemand boven de wet stond. Enkele dagen later tekende de koning een besluit, waardoor zijn zoon Laurent door de rechter kon worden gedagvaard als getuige in de fraudezaak.Het omstreden verhoor van Laurent duurde minder dan een kwartier. In slecht Nederlands verwees prins Laurent herhaaldelijk naar het verslag van zijn verhoor door de federale politie een dag eerder. In zijn politieverhoor was hij een stuk duidelijker. Kolonel Vaessen, zijn ex-adviseur, had hem wel verteld dat het geld van defensie kwam, maar hij had geen reden gezien om te twijfelen aan de legitimiteit van deze handelwijze.
Laurant is al jaren een dankbaar onderwerp voor de Belgische pers. Door zijn liefde voor dure auto's en zijn veroordelingen wegens zijn rijgedrag, kreeg hij de bijnaam Prins Plankgas. Ondanks zijn riante jaarlijkse toelage van 300.000 euro zou Laurant regelmatig geld tekortkomen.
De ophef over het gedrag van de prins heeft in België geleid tot een discussie over de vergoedingen voor leden van het Koninklijk Huis. Veel Belgen vragen zich af waarom prins Laurant niet gewoon gaat werken voor de kost, want de kans dat hij koning wordt is nagenoeg nihil.
Een dag later maakte prins Laurant bekend, dat hij het geld van de marine zou terugbetalen.
(Januari 2007)
Koninginnedag 2007
Koningin Beatrix viert haar verjaardag dit jaar in Noord-Brabant. De koningin en haar familie gaan op 30 april 2007 naar Woudrichem en de provinciehoofdstad Den Bosch.In theorie komt elke provincie eens in de twaalf jaar aan de beurt. Het is opvallend dat de provincie Friesland hierbij de laatste decennia tekort is geschoten. De koningin vierde haar verjaardag voor het laatst in 1993 in Friesland.
Al drie keer eerder werd Koninginnedag door de koningin in Brabant gevierd. In 1981 werd Breda aangedaan. Vijf jaar later organiseerde Deurne een warm welkom voor de koninklijke familie. De laatste Koninginnedag in Brabant vond in 1996 in Bergen op Zoom plaats.
(Januari 2007)
Lees verder: meer Koninklijk Huis
Koninklijk HuisTroonswisseling
Dodenherdenking 2009
Anna Paulowna op Soestdijk
Tien vrouwen van Soestdijk
De ziel van Bernhard
Coen Verbraak kijkt in de ziel van Oranje
Het Soestdijk van Juliana en Bernhard
De vrouwen van prins Bernhard
Prins Bernhard spreekt
De Oranjes in de Tweede Wereldoorlog
Blauw Bloed: Jeroen Snel belicht Máxima
PS
Wie leest weet meer en begrijpt beter. In onze gewaardeerde nieuwsbrief schenken we veel aandacht aan royalty en koninklijke huizen. Lees Koninklijke Geschiedenis als u meer wilt weten over de geschiedenis van de belangrijkste koninklijke huizen.Ontvang elke werkdag gratis geschiedenis per e-mail
Leestip
Een informatieve gratis nieuwsbrief over geschiedenis. Interessante verhalen over Historische Plaatsen, Kastelen, Kunst, Royalty, WO2 en Wetenschap.
Al twintig jaar een begrip in Nederland bij liefhebbers van geschiedenis.
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
Mis niets ...
Neem nu een abonnement op onze
Gratis Nieuwsbrief
Koninklijke geschiedenis

Koninklijke geschiedenis
Kastelen en paleizen

Kastelen in Nederland
Engelse koningen en koninginnen

Engelse koningen en koninginnen
Betrouwbare informatie kost veel tijd en geld, maar dankzij onze populaire producten heeft u op onze website toch gratis toegang.